Kombi için oda termostatı

Kombi için oda termostatlarının bir çok avantajı vardır.

Kombinizin markası ne olursa olsun içerisindeki termostat sayesinde dilediğiniz anda peteklerin sıcaklığını örgene bilirsiniz.

Kombiniz yine içerisindeki termostat sayesinde ayarladığınız ısının altına düştüğü anda otomatik olarak aktifleşir ve gereken sıcaklığa ulaşmasının ardından yine kendini durdurur.

Bu kombi kullananlar için çok büyük bir avantaj.

Herkes kombiden çok iyi anlamıyor elbette, sonuç olarak kombi kullanım eğitimi kullanıcı olarak bizler değil, yetkili servislerde çalışan elemanlar aldı ama bizlerde kullanım zamanımız arttıkça ufak, defek denir ya hani işte aynen bu tabir ile az çok kombi kullanmasını ve evde kendimizde kombinin dilinden anlamaya başladık.

Kombi için oda termostatı nedir, nasıl ve ne şekillerde kullanılır, kombi arıza yaptığı anda ne yapmalıyız, evde kendimiz kombide oluşan bir arızayı giderebilir miyiz gibi bir çok sorularınıza sizler için araştırarak yazdığımız makalelerimizde cevaplar bulacak ve bilgilerinizi geliştireceksiniz.

Evet kombi oda termostatı tahmin ettiğiniz gibi odalarınızın sıcaklığını ayarlayan bir sistem tıpkı kombinizin ısısı düşmesinin ardından aktifleştiği ve istediğiniz sıcaklığa ulaştığında da kendisini kapanması gibi.

Oda termostatına kombinize bağlı olarak kombilerinizin yapmış olduğu gibi odanızın sıcaklığı düştüğü anda aktifleşerek kombiyi uyarır ve istenilen ısıya gelene kadar çalışarak ısıyı ayarlamasının ardından otomatikman durur.

Kombi için oda termostatı bazıları için gereksiz olarak nitelendirilse de aslında olması gereken çok önemli faktörlerden.

calorMATIC oda-termostatı

Genel, Vaillant Servisi kategorisine gönderildi Etiketler: ,
2 comments on “Kombi için oda termostatı
  1. Ramiz dedi ki:

    Admin bir sorum olacak oda termostatı hakkında. Çok küçük sayılacak bir evim var termostatı hole taksam sizce daha iyimi olur. Yani yan, yana iki oda var ve hemen karşısında bir oda ortada hol hepsinin arası 3 adım. Evimde kullandığım 4 mt petek var ve kombimiz 24 kw bana bu kombinin ev için çok yüksek olduğunu söylediler. Önerileriniz nelerdir.

    • admin dedi ki:

      Oturulan oda da kalmasını tavsiye ederim. Kombi 24 kw ise çok yüksek. Bunu kombi ilk takıldığında açılışını yapan teknik eleman cihazın gücünü tesisatınıza uygun olarak düşürmesi gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*